Ograjica za psa

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

10. sep 2009 9:22

Hvala vsem, ste res prijazni! Kletka mi "ne sede", se bi mi nekak smilil pesek notri (maltežanka). Je taka nežna sicer. Ne vem, saj lahko da se čist motim. Pa še kar drage so, če so večje. Boks imamo za v avto in je fajn. Sem pa včeraj zvečer našla ene poceni lesene stajice (sicer za otročke), kar pa bo menda še najboljše, ker imamo stanovanje v natur lesu in bo to tudi pasalo v dnevno sobo, pa tut če bo grizla stajico, mi ne bo žal, če pa se ne bo obneslo, pa bom verjetno iskala rabljeno kletko ali ograjco ali e-bay.

mimoza5  

član od: 14.5.2007

sporočila: 74

10. sep 2009 9:53

Tortica. Te po eni strani razumem, da želiš kužiko navaditi na red v stanovanju. Ampak po drugi strani, so kužki v stanovanju že itak imejeni na gibanje "samo v njem" in kolikor pač gredo ven. Meni osebno bi se kuža smilil, če bi še v stanovanju moral biti omejen. Naš kuža je naš član, tam je, kjer smo mi. Če sem v kuhinji, je z mano v kuhinji, če v sobi, pa v sobi. Ko se boji grmenja se skrije v sinovo sobo za stol. Spi v svoji košari, iz odeje sem ji naredila štiri manjše odejice in leži na njih, če je na kavču. ... No, če pa si se že odločila za ograjo, pa čestitke, ker si se odločila za leseno, je vsaj naravna. mimoza5

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

10. sep 2009 10:51

Ja Mimoza, to bi bilo le kadar nas ni (služba, šola) in le dokler ne obvlada sobne higiene in dokler tako veliko grize, če pa smo doma in ko smo, je pa povsod z nami. Zunaj smo sploh veliko in skupaj. Tudi spi v spalnici. tudi meni se ne bi zdelo imeti jo zaprto, če je naš član, del našega "tropa".

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

10. sep 2009 11:24

Počasi s smiljenjem, no, vse je namreč v vaši glavi. Če boste psičko pravilno navadili na boks, ga bo sprejela kot svoj dom, koča, varno zavetje, ga bo imela zelo rada. Poleg tega bo to uporabno in fajn npr. ko boste na dopustu. Veliko lažje je pustiti psa v hotelski sobi. Če imaš psa navajenega na box, to ne pomeni, da je stalno not zaprt, ampak da je zaprt v času, ko je sam doma. Tudi iz varnostnih razlogov. Če se npr. iz dolgčasa odloči, da bo kaj zgrizel, lahko pride do zdravstvenih težav/zapletov (košček lesenega stola se lahko zatakne v sapnik, pena iz povštra lahko naredi zamašek v prebavilih in pes še umre od tega...). Tortica, če bi se slučajno odločila za box, ti lahko pošljem ena zelo fajn in preprosta navodila za navajanje psa na kletko, ki nam jih je dala naša pasja učiteljica in jih delimo tudi vsem, ki na novo vzamejo psa. Pa poglej še na bolho, tam se dobi veliko rabljene pasje opreme tudi za polovico denarja. [kokoska] tjas

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. sep 2009 11:53

tjas je napisal/a:
Počasi s smiljenjem, no, vse je namreč v vaši glavi. Če boste psičko pravilno navadili na boks, ga bo sprejela kot svoj dom, koča, varno zavetje, ga bo imela zelo rada. Poleg tega bo to uporabno in fajn npr. ko boste na dopustu. Veliko lažje je pustiti psa v hotelski sobi.Če imaš psa navajenega na box, to ne pomeni, da je stalno not zaprt, ampak da je zaprt v času, ko je sam doma. Tudi iz varnostnih razlogov. Če se npr. iz dolgčasa odloči, da bo kaj zgrizel, lahko pride do zdravstvenih težav/zapletov (košček lesenega stola se lahko zatakne v sapnik, pena iz povštra lahko naredi zamašek v prebavilih in pes še umre od tega...).Tortica, če bi se slučajno odločila za box, ti lahko pošljem ena zelo fajn in preprosta navodila za navajanje psa na kletko, ki nam jih je dala naša pasja učiteljica in jih delimo tudi vsem, ki na novo vzamejo psa.Pa poglej še na bolho, tam se dobi veliko rabljene pasje opreme tudi za polovico denarja. tjas

 

Se zelo strinjam. Pri mojih znancih je točno tako - psička ima tudi v hiši (v dnevni sobi) postavljeno kletko, prekrito z odejico, seveda znotraj obloženo s "povšterčki" in ona ta svoj "zaporček", ki ima sicer vedno odprta vrata, dojema kot svoje varno pribežališče, kadar hoče spati, imeti mir ali pa si noter zvleče žvečilno "bikovko" in jo tam v miru obdeluje. Ko so hodili s psičko kampirat, ni bilo nobenega problema z zapiranjem v kletko (ponoči), ker jo je psica že od doma poznala kot svoj "varni kotiček", kjer ima mir pred zunanjim svetom.

Vam povem še mojo - mačjo prigodo. Doma imam plastični transporter za prevažanje mačk k veterinarju in se oba prav "grebeta", kdo ga bo zasedel za popoldansko siesto, pa čeprav se oba v njem niti stegniti ne moreta. Sem prav vesela, da transporterja nista povezala z neprijetno vožnjo z avtom oz. "špikanjem" pri doktorju, ampak ga dojemata kot svojo "votlinico", tako da tudi nimam nobenih problemov s prepričevanjem, da je treba noter, kadar je pač res treba.

Mojca

nikipiki  

član od: 24.8.2009

sporočila: 7

10. sep 2009 12:49

Pozdrav1 Mi imamo doma papillončka in ko nas ni je v kletki -tisti, ki je namenjena za hišnega zajčka. Velika je cca 1,20 m X 0,80 in v njej ima psička vodo in posteljico in se prav dobro počuti. Če je zvečer ne spustim zadosti hitro spat, kar sama odide v kletko in zaspi. Ko smo doma je pa z nami. Manca nikipiki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti